
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 54 |
Stock: 591
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55747
Ext.Price$0.55747
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55747 | $0.55747 |
| 10 | $0.45725 | $4.57250 |
| 25 | $0.42255 | $10.56375 |
| 50 | $0.39048 | $19.52400 |
| 100 | $0.36084 | $36.08400 |
| 300 | $0.32318 | $96.95400 |
| 500 | $0.28945 | $144.72500 |
| 1000 | $0.27383 | $273.83000 |
